TurkNet

0
1146

Temmuz 2014 itibariyle TTNET’in istediğim gibi bir tarifesi olmamasından dolayı TurkNet‘e geçiş yaptım. Ayrıca telefondaki bayanın TurkNet‘i dünyanın en iyi servis sağlayacılarından biri gibi anlatması geçiş sebeplerimden biriydi. Ne olduysa o gün oldu, resmen internetsiz kaldım. Daha başlarken sinyalleri verdiler aslında, aboneliğimi taşıyamadılar, TTNET’e suç attılar, izin vermiyor dediler vs vs. Modemi 1 haftada göndermeleri ayrı bir olay onlara değinmeyeceğim.

Anlatmak istediğim, TurkNet‘in “Ucuz etin yahnisi yenmez (tatsız olur)” atasözünü benimsemiş olması. Bir plan, program yada sistemleri olduğuna inanmıyorum. İnternetiniz sürekli kesiliyor ve telefonla arayıp 2-3 saat beklemeniz gerekiyor. Kurtulmak istersenizde 300TL fatura çıkıyor karşınıza. Sürekli hız düşmeleri, sizi muhatab almayan çağrı merkezi görevlileri de cabası. Ayrıca muhabbet arasında 1-2 arkadaşında aynı sorunlardan bahsetmesiyle anladım ki hayatamın hatasını yapmışım. İyiki ilk 1 aydan sonra kimseye tavsiye etmedim.

Kısacası, TurkNet‘e abone olursanız;

1. Taşıma sürecinde her türlü uğraşırsınız,

2. İnternetiniz her ay 1-2 gün mutlaka kesilir, söz verirler, 3-5 TL indirim yaparlar ama ertesi ay aynısı olur (11. Ayda bile)

3. Hızınız hiç bir zaman dedikleri gibi olmaz, 16Mbit diye satarlar, sizin orada uygun derler, abonelikten sonra uygun değil diyerek 8 Mbit’e çekerler. Bununlada kalmazlar, arada 3Mbit’e düşürüler. Siz arayıp söylemeden düzeltmezler.

4. Verdiğiniz taahütü asla bozamazsınız, ertesi ay bile 300TL borç çıkar.

5. Destek talebiniz yanıtlanmaz, sitelerinden bir şey yapamazsınız.

6. Telefonla aradığınızda saatlerce beklersiniz, sonra hat düşer yada suratınıza kapatırlar, orasını tam bilemiyorum.

7. Bağlantınızı sürekli koparırlar, sorun modemde diyerek yeni modem aldırırlar, sonra tekrar kopunca düzelttik kusura bakmayın arkadaşlar yanlı bilgi vermiş derler.

Bu listeye 10-15 tane ekleyebilirim, sakın diyorum, 10TL fazla vererek kaliteli bir servis sağlayıcından daha iyi bir hizmet alaiblirsiniz. İnternetinizde kesilmez. Son olarak yok ben illa bağlatacağım diyorsanız, mutlaka bir yakınınız vardır TurkNet‘li olan, birde onu sorun.

Değerlendirme
Çağrı Merkezi
3
Bağlantı
1
Hız
1
Kurumsallık
1
Destek
2
İnternet Sitesi
1
Online İşlem Merkezi
1
Önceki İçerikWHMCS 6 ve Yenilikler
Sonraki İçerikNASA’nın Yer Çekimsiz Ortamdaki Su Deneyi
turknetTurkNet sürekli bağlantı kopması yaşanan, hız problemleri yaşanan bir internet servis sağlayıcısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz