Facebook ile Ücretsiz Wi-Fi Bulma

0
584

Facebook uygulamasına gelen yeni özellik, çevrenizdeki ücretsiz internet dağıtan mekanları bulmanızı sağlıyor. Böylece seyahat ederken ve dışarda gezerken, hücresel veriyi daha az kullanarak bulunduğumuz ortamdaki wi-fi hizmetlerinden daha fazla yararlanabileceğiz. Bu sayede bir mekana girmeden ya da bir yere gitmeden önce orada wi-fi olup olmadığını öğrenebiliyoruz, hatta harita üzerinde nerelerde wi-fi olup olmadığını görebiliyoruz.

Bu özelliği açmak için şu adımları takip ediniz.

1. Facebook uygulamasına giriniz ve üstte bulunan  butonuna tıklayınız. Ardından keşfet kısmına tıklayınız ve burada WiFi bul kısmına tıklayınız (Eğer daha önce bu uygulamayı açtıysanız, uygulamalar bölümünde “Tümünü Gör” kısmına basarak “Wi-Fi Bul” uygulamasına erişebilirsiniz).

2. Bu aşamadan sonra bir uyarı göreceksiniz. Bunu aktif ettiğiniz zaman Facebook her daim arka planda çalışacaktır. Konum servisini kullanacaktır. Bu şarj konusunda biraz olumsuz bir durum oluşturabilir.

3. Kabul ederseniz sizlere çevrenizde ücretsiz internet dağıtan mekanları göreceksiniz. Harita üzerinde olduğu için bulmanız kolay olacak.

4. Haritada görülen noktalarda mekan ile ilgili bütün bilgiler bulunuyor.

Facebook ücretsiz internet konusunda oldukça aktif çalışıyor. Internet.org ve güneş enerjisi ile çalışan drone’lar bunlardan birkaçı. Daha fazla internet erişimi ise daha fazla kullanıcı anlamına geliyor. Geçtiğimiz günlerde insansız hava aracının ikinci denemesini başarılı bir şekilde tamamlamıştı. Bu araç dünyanın etrafında dolaşacak ve internet olmayan yerlere interneti götürecek.

Önceki İçerikYapay Zeka ile Çizim Yapın – Google AutoDraw
Sonraki İçerikBir Hackera Göre iPhone X’un Face ID’si Ne Anlam İfade Ediyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz