İbrahim Batı

3
984

İbrahim BATI 1986 yılında Bursa’da doğdu. İlkokul eğitiminin ilk 3 ayını Emek İlkokulunda, devamını Mümin Gençoğlu 2. İlkokulunda tamamladı. Ortaokul eğitimini Akıncıtürk İhsan Dikmen Ortaokulunda, lise eğitimini ise Yıldırım Beyazıt (Anadolu) Lisesinde tamamlayarak, ÖSS sınavı sonucunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Fizik Lisans eğitimi almaya hak kazandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde fizik, astronomi, astrofizik eğitimlerinin yanı sıra, Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde, üniversite web sitesinin geliştirilmesi ve içerik editörü olarak çalıştı. Ayrıca Çanakkale Astrofizik Araştırma Merkezi web sitesinin tekrar yapılandırılması, tasarlanması ve içerik yönetimi konularında çalıştı.

Üniversite eğitiminin ardından ilk olarak Bursa’da Odak Bilişim VoIP Hizmetleri firmasında sistem kurulumu ve yönetimi görevlerini aldı. 6 aylık deneyimin ardından askerlik görevini yapmak için önce Polatlı Topçu ve Füze Okuluna ardından Lüleburgaz  65. Mekanize Piyade Tugayına istikamet aldı.

Askerlik görevinin ardından İstanbul’da İsim Tescil İnternet Teknlojileri firmasında Sistem Sorumlusu olarak 2 yıl görev ve eğitimler aldı. Aynı zaman diliminde İzHost firmasında dijital pazarlama ve sistem yönetimi görevleri aldı.

Bilişim sektöründeki deneyimlerin ardından, kendi ilkokulu Mümin Gençoğlu 2. İlkokulunda Fen Bilimleri, Matematik ve Bilgisayar dersleri verdi. Ayrıca bu dönemde formasyon eğitimi alırken eğitim teknolojileri konuları üzerine yoğunlaştı.

Formasyon eğitiminin tamamlanmasının ardından Özel Lale Bahçesi İlkokulunda Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak göreve başladı. Burada Fen Bilimleri, Zekâ ve Akıl Oyunları, Kodlama dersleri vermeye devam etmektedir. Ayrıca Maker Hareketini takip ederek, Lale Bahçesi İlkokulunda Bilim Kulübünü kurmuş ve eğitimlere devam etmektedir.

3 YORUMLAR

 1. İbrahim bey merhaba;

  PhET adlı eğitim simülasyanları programından haberdar oldum. https://phet.colorado.edu sitesini incelerken sizin isminiz ile karşılaştım. Ankara’da 30 öğrencisi olan küçük bir eğitim kurumuyuz. Bahsi geçen eğitim simülasyonlarını kullanmak istiyoruz.Bu anlamda Proje ile nasıl bir iletişim kurmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,

   Site üzerinden simülasyonları indirerek derslerinizde kullanabilirsiniz, herhangi bir ücreti yoktur. HTML5 olanlar tabletlerde de açılır, flash olanları ise sadece bilgisayarda açabibilirsiniz. Sorun yaşadığınız bir simülasyon varsa linkini atabilirsiniz.

 2. Merhabalar,

  Phet Colorado’da Lab simulasyonunu denerken zaman ölçmesini açmak istiyorum ancak bir türlü bulamadım. Açı ve hızını sabitlediğim top atışının süresini ölçmek istiyorum. Zaman-aralık-yükseklik kutucuğunu simulasyona koymama rağmen zaman ölçmüyor. Yardımcı olur musunuz ? Yardım rehber sayfalarından da konuyla ilgili bir şey bulamadım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here